









Carved Faux FurCushion - Sage
£15.00
The stock status is In Stock
In Stock
()
Colour:
Sage£15.00
Product Information
Code:61BIA003
The epitome of comfort and elegance, this sumptuously soft large size cushion is crafted from luxuriously warm faux fur and finished with an intricate carved texture, ideal for adding an indulgency and comfortable look to your home decor.
Co ordinating throws available.
| Collection | Faux Fur |
|---|---|
| Brand | Bianca |
| Length / Depth | 50cm |
| Width | 50cm |
| Weight | 0.3kg |
| Material | 100% Polyester |
| Filling | Feather |
| Washing Instructions | Wash at 40° |
| Tumble Dry | Tumble Dry Safe |
4.7
3 customer reviews
5 stars
2
4 stars
1
3 stars
0
2 stars
0
1 stars
0
How We Gather Reviews
Review From Trustpilot
really nice looking cushions and feel lovely and soft and a good size
Susan- verified purchaser
Review From Trustpilot
Love my cushions. I bought 2 of the green & 2 of the white. 1 of the green ones doesn’t seem to have enough stuffing🤷♀️
Happy C- verified purchaser
Review From Trustpilot
Soft and fluffy. Great quality.
Lynn- verified purchaser
Current Item

Carved Faux Fur
Cushion - Sage
£15.00
In Stock