





Paris2 Door Sideboard - Oak
£553.00
Was £650.00
In Stock
Width:
Medium£553.00
Was £650.00
Product Information
Code:33PRS002
The Paris Sideboard is a functional and stylish way to update your space. With two doors that open to reveal four shelves, and a smooth wooden top, this design offers ample storage room for your crockery or special pieces. Crafted from solid wood and durable MDF, this sideboard is built with strength and sophistication in mind. The classic oak colour in sleek contemporary shaping means that this sideboard will fit with a range of interior styles, but coordinates especially well with modern, Scandinavian-inspired rooms.
Requiring minimal assembly, this sideboard is a hassle-free addition to your home. The Paris is also available in a larger, three-drawer version for more spacious living.
| Collection | Paris |
|---|---|
| Length / Depth | 45cm |
| Height | 70cm |
| Width | 171cm |
| Weight | 55kg |
| Boxed Dimensions |
|
| Assembly | Minimal Assembly |
| Material | Oak / MDF |
| General Care | Wipe Clean With A Soft Dry Cloth |
No reviews about this product yet
Current Item

Paris
2 Door Sideboard - Oak
Was £650.00
In Stock