





SleepSoul AirOpen Coil Spring Mattress
£130.00
In Stock
£130.00
Product Information
Code:Please select option
Luxurious quilting and a soft foam layer sit on top of a traditional open-coil spring system in the SleepSoul Air Mattress. Combined, these features create the perfect balance of comfort and support, allowing you to sleep peacefully in any position; whether you're a toss-and-turner, a duvet hogger or a belly flopper, you're guaranteed a comfortable night's sleep.
The Air mattress comes vacuum packed and boxed for your convenience. Simply unroll, remove the plastic wrap and wait for your mattress to take shape. In 2 hours, it will be good; in 24 hours, it will be great.
Please do not use mattress on a bed that has a slat distance of over 9cm.
| Collection | SleepSoul |
|---|---|
| Length / Depth | 190cm |
| Height | 21cm |
| Width | 90cm |
| Weight | 13.5kg |
| Material | Fabric, Open coil spring |
| Guarantee | 10 Years |
| Firmness | Soft Medium |
No reviews about this product yet
Current Item

SleepSoul Air
Open Coil Spring Mattress
In Stock