





Boston800GSM Towels - Charcoal
The stock status is Discontinued
Discontinued
()
Product Information
Code:Please select option
Wrap yourself in ultimate softness with the Charcoal Boston Bath Sheet, crafted from luxurious 800GSM combed cotton for superior absorbency, plush texture, and long-lasting quality. Also available in a Hand Towel and Bath Towel, this set is designed to elevate your daily bathing routine; in a dark grey shade, this sheet will complement any interior style, classic or contemporary.
Whether you're stepping out of a hot shower or freshening up during the day, the Boston range delivers everyday indulgence with a premium feel.
| Collection | Boston |
|---|---|
| Length / Depth | 150cm |
| Width | 85cm |
| Weight | 0.7kg |
| Material | 100% Cotton |
| GSM | 800 GSM |
| Washing Instructions | Machine Washable |
| Tumble Dry | Tumble Dry Low Temperature |
No reviews about this product yet
How We Gather Reviews
Current Item

Boston
800GSM Towels - Charcoal
Discontinued