





Ghost BeddingTufted Duvet Cover Set - White
£30.00
10 left in stock
£30.00
Product Information
Code:Please select option
Who says spooky bedding can’t be elegant too? This boo-tiful ghost-themed duvet set is perfect for curling up in front of your favourite horror flick.
The soft 100% cotton material will keep you snug and safe from any monsters prowling outside, and its breathability means you’ll have a great night’s sleep too.
You can celebrate the spookiest season with this classy white Halloween duvet cover whether you have a single, double, king size or super king bed. The single comes with one pillowcase, and all other sizes have two.
And taking care of this Halloween bedding is far from a horror show; it’s machine washable and can go in the tumble dryer, as well as being suitable for ironing. Putting it back over your duvet once it’s had a refresh is simple too, with easy button fastening.
This stylish Halloween duvet cover option will fit perfectly into your spooky bedroom aesthetic!
| Collection | Halloween |
|---|---|
| Length / Depth | 200cm |
| Width | 135cm |
| Weight | 0.5kg |
| Material | 100% Cotton |
| Fastening | Button Fastening |
| Washing Instructions | Machine Washable |
| Tumble Dry | Tumble Dry Low Temperature |
| Iron | Iron Medium Temperature |
No reviews about this product yet
Current Item

Ghost Bedding
Tufted Duvet Cover Set - White
10 left in stock