











HattieBoucle Ottoman Bed - White
£322.50
Was £430.00
In Stock
Colour:
WhiteBed Size:
£322.50
Was £430.00
Product Information
Code:Please select an option
Bring a touch of sophistication and practicality to any bedroom with the Hattie Ottoman Bed. Upholstered in a white boucle material, this bed offers both a visually striking and luxuriously soft finish to any interior. The spacious rectangular ottoman compartment is perfect for storing extra bedding, seasonal clothes, and other essentials – to keep items on hand and your room tidy.
With a sturdy wooden frame and a sprung slated base, the Hattie range offers exceptional durability and mattress support, ensuring you enjoy a restful and comfortable sleep.
The Hattie is also available in King Size, and in a cream linen fabric version.
| Collection | Hattie |
|---|---|
| Length / Depth | 209cm |
| Height | 142cm |
| Width | 154cm |
| Weight | 70kg |
| Boxed Dimensions |
|
| Assembly | Self Assembly |
| Material | MDF / Particle Board |
| Maximum User Weight | 250kg |
No reviews about this product yet

Current Item

Hattie
Boucle Ottoman Bed - White
Was £430.00
In Stock