











KayaWooden Chevron Bed - Oak - Double
£440.00
The stock status is In Stock
In Stock
()
£440.00
Product Information
Code:01KYA001
Make a statement in your bedroom with the distinctive Kaya Oak Chevron Double Bed. Featuring a bold chevron design on the wooden headboard and footboard, and softly rounded corners, this piece adds depth and character to any space. Made from solid oak, the frame highlights a natural wood grain, evoking warmth and long-lasting quality. Finished with light wood legs to create a clean, timeless silhouette, this slatted bedframe is designed to keep your mattress secure and supported. The Kaya is also available in a King Size frame.
Please note that assembly is required for this item. Mattress sold separately.
| Collection | Kaya |
|---|---|
| Length / Depth | 199cm |
| Height | 95cm |
| Width | 143.5cm |
| Weight | 38kg |
| Boxed Dimensions |
|
| Assembly | Self Assembly |
| Material | Oak |
| General Care | Wipe Clean With A Damp Cloth |
No reviews about this product yet
How We Gather Reviews

Current Item

Kaya
Wooden Chevron Bed - Oak
£440.00
In Stock