









PicaCoffee Table - Oak
£160.00
The stock status is In Stock
In Stock
()
£160.00
Product Information
Code:31PCA001
The Pica Coffee Table is designed to bring sculptural interest and modern calm into your home. Its unique asymmetrical tabletop creates a striking focal point while remaining a practical surface for holding mugs, magazines, and decorative accessories. Stabilised by three cylindrical legs and beautifully finished in a warm oak effect, this coffee table balances artistry and functionality in one visually stylish piece.
Perfect for Scandinavian-inspired interiors, the sleek minimalism of the Pica will shine when paired with cream cushions and rugs, and ceramic pieces.
| Collection | Pica |
|---|---|
| Length / Depth | 72cm |
| Height | 38cm |
| Width | 90cm |
| Weight | 11kg |
| Boxed Dimensions |
|
| Assembly | Minimal Assembly |
| Material | Reclaimed Pine |
| General Care | Wipe Clean With A Damp Cloth |
No reviews about this product yet
How We Gather Reviews

Current Item

Pica
Coffee Table - Oak
£160.00
In Stock