







SilentnightAnti-Allergy Pillow 4 Pack - White
£30.00
The stock status is Low Stock
Low Stock
()
£30.00
Product Information
Code:92API002
The Silentnight Anti-Allergy Pillow Pack of 4 in white, are filled with anti-allergy hollowfibre that actively protects your pillows from bacteria and dust mites. This helps to prevent allergies and keep your pillows feeling fresh and clean whilst keeping you comfortable for a restful nights sleep.
These medium support pillows are ideal for people who sleep on their back or side and are encased in soft touch microfibre cover that is both soft and easy to care for.
These pillows carry the ultimate seal of approval making them ideal for allergy and asthma sufferers and those with sensitive skin.
| Collection | Silentnight Anti-Allergy |
|---|---|
| Brand | Silentnight |
| Length / Depth | 20cm |
| Height | 16cm |
| Width | 46cm |
| Weight | 1.2kg |
| Material | Microfibre Outer |
| Firmness | Medium |
| Filling | Hollow Fibre |
| Washing Instructions | Wash at 40° |
No reviews about this product yet
How We Gather Reviews
Current Item

Silentnight
Anti-Allergy Pillow 4 Pack - White
£30.00
Low Stock