











SilentnightHotel Collection Prestige Pillow
£25.00
The stock status is In Stock
In Stock
()
£25.00
Product Information
Code:92HPP001
Indulge in the next level luxury of a 5-star retreat every night with the Silentnight Hotel Collection Prestige Pillow. Deeply filled with soft down-like ball fibres with an elegant, brushed twill cover to bring the luxury of a high-end hotel right to your home.
This is the perfect alternative to feather and down, especially for those with allergies, providing a wonderfully luxurious feel that is completely hypoallergenic.
The Hotel Collection Prestige Pillow provides medium support, which is perfect for everyone, no matter your sleep position, you can enjoy wonderful comfort and support all night long.
| Collection | Silentnight Hotel Collection |
|---|---|
| Brand | Silentnight |
| Length / Depth | 48cm |
| Width | 74cm |
| Weight | 1kg |
| Material | Brushed Twill Outer, Down-Like Ball Fibres |
| Firmness | Medium |
| Filling | Hollow Fibre |
| Washing Instructions | Wash at 40° |
No reviews about this product yet
How We Gather Reviews
Current Item

Silentnight
Hotel Collection Prestige Pillow
£25.00
In Stock